fbpx

VÝLET NA LESNÍ ATRAKCE INSPIROVANÉ ŽIVOTEM LESNÍCH ZVÍŘAT

Les má své kouzlo i duši a je plný života. Pozorovali jste někdy, kolik životů se zde odehrává současně? Les není jen shluk stromů, ale je domovem mnoha živočichů, rostlin a hub. Mám pro vás tip na krásný a krátký výlet s dřevěnými atrakcemi pro děti inspirovaných pěti živočichy, kteří žijí v každém lese. Většinou nepopulární informační tabule tady zaujmou i děti, na kterých nás zábavnou formou provede lesní skřítek Pracovníček.

Areál lesních her najdete nad Lázněmi sv. Markéty v Prachaticích.  Je inspirován životem lesních zvířat v podobě 5 dřevěných atrakcí. Při první zastávce nahlédnete do útrob mraveniště. Druhou atrakcí je veverčí stezka, kde můžete vyzkoušet rychlost, obratnost a hbitost veverky. Následně si můžete přejít a pozorovat žabí tůňku. Čtvrtou atrakcí je ptačí hnízdo, do kterého se dostanete po houpacím dřevěném mostku a na závěr se převtělíte za pavouka lezoucího po síti s oblíbenou skluzavkou. U každého zastavení naleznete informace a další zajímavosti o vybraných obyvatelích lesa. Našim klukům se poprvé areál zalíbil hned u mraveniště a všechny atrakce vždy vyzkouší hned několikrát. Pobavíme se celá rodina a rádi se sem vracíme.

Mraveniště je postaveno tak, aby bylo vidět, že větší část mraveniště je pod zemí. Z čeho si mravenci staví své „domečky“ na povrchu? Děti si mohou prolézt mravenčí chodbu, nebo si vyzkoušet potrubní poštu z mraveniště do lesa.

Veverčí stezka je fajn pro běhavé děti. Předběhneš svou rychlostí a hbitostí veverku? Děti si tady vyzkouší, jak veverka skáče z větve na větev. Co všechno musí překonat, než se dostane pro šišky a oříšky.  Veverka v zimě nespí, proto si potřebuje udělat zásoby. Věděli jste, že veverka má výbornou prostorovou paměť? Jelikož si dokáže nasušit i houby.

Přes žabí tůň si můžete přejít po visuté lávce a vidět nejen žáby, ale i čolky. Dozvíte se, kdo chodí pít vodu k tůňce?  A také se dozvíte odpověď na zajímavou otázku, jak využít dešťovou vodu?

Ptačí budka je nádhernou stavbou, kde si děti vyzkouší, jak se ptáčkům bydlí. Jak hnízdo vzniká a co ho drží pohromadě? Tak i na to se dozvíte odpovědi návštěvou areálu.

Posledním zastavením se převtělíme do pavouků, kde si děti vylezou po pavoučí síti a dolů se dostanou po skluzavce.

Vstup do areálu je volně přístupný po upravené cestě vhodné pro kočárky. Zaparkovat se dá zdarma nedaleko areálu. Celá procházka areálem je zhruba 500 metrů. A všechny atrakce hravě zvládne chodící dítko v doprovodu rodičů a pravděpodobně ujde celou trasu. Větší děti by určitě uvítaly delší vzdálenosti mezi zastaveními, aby se víc proběhly. Informační tabulky zaujmou i malé děti, jsou stručné a zároveň doplněné o otázku k zamyšlení nebo výzvou. V areálu platí jako ve všech lesích, „co si do lesa doneseš, tak si to také odnes“, protože zde nenajdete odpadkové koše.

Užijte si pohodový výlet u nás jihu Čech

Se šťávou

Iva

Iva Smutková
Jsem mentorka objevování životní energie žen v souladu se svým srdcem prostřednictvím pohybu, stravy, zdraví a potenciálu. Autorka projektu Naplno životem>>. Spoluautorka on-line účinného programu Zdravá a krásná zevnitř ven aneb zpevni střed těla.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.