fbpx

TIP, JAK NAKOPNOUT IMUNITU NA PODZIM

Během září při návratu do školkových a školních kolektivů jsme si prověřili, jak je na tom naše imunita a samozřejmě i našich dětí, což je pro nás nejdůležitější. Protože jsme tu přece od toho, abychom si užívali aktivního života naplno. A ne proleželi půl života v posteli. Pokud nám drží zdraví a jsme plní energie, jde nám všechno s mnohem větší lehkostí a úsměvem. Kdo by tak nechtěl žít? V článku poodhalím tajemství, které nás může navést na správnou cestu za zdravým tělem i duší.

Poslední dobou pozoruji, že se lidé více zajímají o sebe samé. Dříve většina lidí řešila nastalé zdravotní potíže až, když se něco „sesypalo“. A tím řešili až příčinu nastalého problému. Ať šlo o nachlazení, únavu nebo bolest kolena. Bolest nebo nemoc většinou na nějakou dobu vyléčili nebo lépe řečeno utlumili léky. A dost často se ta samá potíž, nebo i jiná v důsledku té předchozí objevila znovu.

Vážím si toho, v jaké žijeme době. Lidé čím dál více zaměřují pozornost na sebe samé. Rádi své tělo odměňují za to, co vydrží a co nám poskytuje. Pečují o své tělo, posilují si imunitu, mají dostatek energie a tím pádem je spokojená naše mysl i duše. A tělo nám to vrací dobře fungující regenerační schopností. Tím, že se věnujeme prevenci, pomáháme sami sobě nejen teď, ale i do budoucna. Domnívám se, že pak stárnutím nemusí přibývat více zdravotních problémů. Naopak odpadá užívání velkého množství léků, které jsou často užívány i dlouhodobě. A můžeme si dopřát aktivní a klidné stárnutí.

Naší rodině právě imunita dala celkem zabrat. První zima, kdy syn byl bez toho „nejlepšího“ mléka, byla pro nás hodně náročná. Pořád dokola se střídaly týdny nemoci, kdy malého otravovala rýma a kašel, a týdny relativního zdraví. Takových několik týdnů po sobě a „prokuckaných“ nocí vysaje úplně všechny, nejen mámy. Snažila jsem se malého „dopovat“ ovocem a zeleninou, ale moc se nám to nedařilo. Nejspíš je po tatínkovi „masový typ“. Oproti mladšímu bratrovi je náš starší syn stále spíše zarytý odpůrce zeleniny a ovoce. Smířit se s věčným nachlazením v chladném období jsem ale se nehodlala. A tak jsem, chtě nechtě, hledala jinou variantu, jak dohnat přísun vitamínů a posílila malému imunitu.

Na dnešním trhu najdeme nepočítaně možností, které nám „prý“ pomohou, jak být fit. Tenkrát jsem pro syna hledala „něco“ na přírodní bázi, aby mu to chutnalo a aby mu to opravdu nakoplo a posílilo imunitu. Po čase zkoušení jsme našli šťávu, která je nejen chutná, ale díky ní jsme „zdraví jako řípa“, jak říká náš starší syn. Šťáva skvěle nastartuje organismus. A pokud se přece jen o nás jednou za čas pokouší nějaký „bacil“, tak pozorujeme mnohem lehčí a rychlejší průběh léčby. Velmi oceňuji, že tak nemusíme týdny sedět doma. Šťávu může užívat každý. Je ideální volbou pro děti i starší generaci, které se hůře polykají tablety.

Základ šťávy tvoří 12 druhů ovoce a zeleniny. Z toho jsou 3 „vznešené“ plody: kustovnice čínská, rakytník řešetlákový a acerola. Obsahuje vysoký podíl karotenoidů a je bohatá na vitamín C, měď a je zdrojem biotinu. Najdeme v ní i olivový olej, který napomáhá zlepšit vstřebatelnost vitamínů v tucích, minerálů a fytonutrientů. Jako bonus má lahodnou nakyslou chuť a tak se přiznám, že ji malým klukům na „tajňačku“ upíjím. Ale pssst!

Máme-li dostatečně vyživené tělo, poskytuje nám o to větší oporu. Je tak hnacím motorem pro cokoliv, co děláme. A v tom vidím velkou přednost právě této šťávy. U dětí to platí mnohonásobně. Čím lepší péči jim dopřejeme, tím lépe budou vybaveni do dospělosti. Myslím si, že se tím rovnou učí i dobrý návyk, jak se o sebe starat, za což vám jednou určitě poděkují.

Pokud řešíte, jak posílit organismus sebe nebo svých dětí je šťáva za nás skvělou volbou. Ráda vám předám mapku, kde ji seženete ONLINE. Napište a pošlu Vám návod, jak na to.

Ať vám zdraví slouží a užíváte si dny naplno i celý podzim.

Se šťávou

Iva

Iva Smutková
Jsem mentorka objevování životní energie žen v souladu se svým srdcem prostřednictvím pohybu, stravy, zdraví a potenciálu. Autorka projektu Naplno životem>>. Spoluautorka on-line účinného programu Zdravá a krásná zevnitř ven aneb zpevni střed těla.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.