RYCHLÉ PROTEINOVÉ LÍVANCE Z VLOČEK

Přináším vám další z mých oblíbených receptů na lívance z vloček vylepšené přídavkem rostlinných bílkovin. Těsto má výbornou konzistenci a tak se snadno upečou hned po ránu nebo na sváču.

Těsto na lívance:

  • 250 g rozmixovaných špaldových nebo ovesných vloček
  • 1 malý banán nebo 1/2 velkého
  • 250 ml mléka (může být i kokosové)
  • 1 velké vejce
  • 1 lžička medu (dle chuti třtinový cukr) a často ani nedávám
  • 3 lžíce olivového oleje
  • 2 lžičky kypřícího prášku do pečiva z vinného kamene
  • 1/2 lžičky skořice (dávám i víc)
  • 2 lžíce kvalitního proteinu vanilkové příchuti

Nejprve rozmixujeme vločky, vidličkou rozmačkáme banán a přesypeme do misky. Přidáme ostatní ingredience a na závěr zamícháme protein. Na pánvi smažíme lívance z obou stran (já na sucho nebo můžete na kokosovém oleji). Můžete si k nim umixovat tvaroh nebo riccotu s borůvkami nebo dalším ovocem dle chuti a dozdobit kokosem nebo oříšky. A je hotovo.

Jaký protein máte oblíbený?

Mnoho proteinů bohužel není vůbec dobrých, některé se nedají skoro pozřít, proto je dobré opravdu pečlivě vybírat. Často jsou na bázi mléčné bílkoviny a obsahují různé umělé přísady – guarovou gumu, aby vůbec držely pohromadě. A slazení umělými sladidly jim nepřidá

Nedávno přišel na trh jeden rostlinný protein, který skvěle chutná a má naprosto čisté a jednoduché složení. Tento protein je skvělou a certifikovanou náhražkou i pro vegany a vegetariány za bílkovinu z masa. Je vhodný při intoleranci na kravské mléko a po intenzivním tréninku urychluje regeneraci svalů.

Jeho složení je pouze z bio hrachu, hnědé rýže, přírodního aroma a sladidla stévie. Každá porce obsahuje 19 g bílkovin z celkových 25 g, což je opravdu. Při výrobě se myslelo na všechno, tak i obal je kompostovatelný. Navíc koupí každého balení se přispívá na nadaci ELA, která podporuje děti s Leukodystrofií (genetická choroba, která poškozuje centrální nervový systém, kdy dochází ke ztrátě motoriky a děti tak končí na vozíčkách).

Více informací o certifikovaném veganském proteinu se můžete dočíst tady. Také s vám zalíbilo složení proteinu? Napište a ráda vás navedu, kde ho koupit.

Přeji vám dobrou chuť

Iva

Iva Smutková
Provázím ženy, především mámy na cestě k rozpohybování energie a života v souladu se svým srdcem. Propojuji ženy, které si prošly změnou a našly v ní poslání, které proměňují v tvoření pro druhé. Jsem autorka projektu Naplno životem>>. Spoluautorka on-line účinného programu Zdravá a krásná zevnitř ven aneb zpevni střed těla.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.