POLOŽILA SIS NĚKDY OTÁZKU: „A CO KDYŽ TO JDE JINAK?“

Možná je to přímo pro Tebe a odpověď najdeš cestou mezi řádky. Potom už je jen na Tobě, zda to půjdeš okusit na vlastní kůži. Ale začneme jinou otázkou: “ Jaké by to bylo, kdyby …?“ … jsi mohla v klidu vypravit děti do školy, pracovat, kdy ty chceš, přestala se honit v kolotoči práce – děti – domácnost – práce, měla čas na sebe i své koníčky, rodinu, děti, trávili spolu času, kolik jen chceš, budovat si něco svého při rodičovské, práci nebo studiu … doplň si to své.

Jsem máma 2 malých kluků na rodičovské určitě nééé dovolené, nejspíš souhlasíš? Před narozením synů jsem měla práci, která mě hodně bavila, ale zároveň měla své mouchy. Až díky svým malým učitelům mi došlo, že život je krátký a že si ho chci s nimi užít. Vidět se spolu 2 – 4 hoďky denně v týdnu je dost málo. Jednoho dne se mi vrátil dávný sen. Co kdybych si vybudovala něco svého? A jak to tak bývá na co hodně myslíš, to se objeví.

Nejdřív mi to přišlo hodně bláznivé, vstoupit úplně do neznáma za zády s dvěma dětmi. Ale pak jsem si řekla, že jsem na rodičovské a vlastně mi o nic nejde … rodičák mi přece jde. Ze začátku to byla pořádná dřina a někdy až trápení, protože jsem si nevěděla rady, jak vše skloubit. Žila jsem v módu „nestíhání“ a to byl počáteční kámen úrazu. Když jsem si v hlavě přeladila, že všichni máme stejný čas a kluci jsou mí pomocníky, tak se „teprve“ začali dít věci.

Všechno jde, když se chce. Protože veškeré limity, které máme, jsou ty, kterým věříme.

Hledala jsem cestu, jak lépe využít čas, aby to mělo ten správný efekt. Zkoušela jsem různé varianty a metody. Něco chvilku fungovalo, jiné se s úspěchem nepotkalo. Pokusem a omylem jsem šla pořád dál po krůčkách a nakonec jsem investovala nemalou částku za odbornou pomoc. Šla jsem správným směrem, ale až tato pomoc mi přinesla kýžené ovoce – naučila jsem se opravdu efektivně využít čas, juchuuu.

Zpětně vidím, jak jsem plno věcí na rodičovské zapomněla, které jsem dříve běžně využívala. Jak je účinné si do života vrátit pravidelnost, plánování a přestat mít strach říct si o pomoc. Ráda Ti předám, co mi zafungovalo s dvěmi dost živými raubíři, ať se chceš pustit do vlastního podnikání, do studia, nebo zapracovat na své organizaci času.

Rozhodla ses, že chceš v životě změnu. Nebo až s dětmi Ti dává smysl, jít si vlastní cestou. Koukáš dopředu, že se jednou nechceš honit z práce sprintem za dětmi a co teprve další práce doma? Nebo se Ti to těžko přiznává, že už lítáš v tom začarovaném kolotoči, protože ráno není jen školka, ale přibyla škola, a pak s jazykem na bundě přistáváš v práci? A odpoledne si ráda, když stihneš děti vyzvednout pár minut před zavřením výukových institucí. Dojdete domů a místo společného tvoření a hraní bys si nejradši na hoďku dáchla, jenže pak už je večer…

Chceš mít ČAS a samozřejmě i peníze, bez kterých to užívání života nejde? Jsi pro to ochotna něco udělat? Pokud jsi ještě neudělala rozhodnutí, tak na nic nečekej, a pojď ho učinit. Máš napsané své proč? Proč se chceš vydat svou cestou… Pokud ne, tak si vezmi papír, tužku a piš. Pomocníkem Ti může být první odstavec. Díky „svému proč“ víš, kam jdeš a žene Tě stále dál, i když přijde nějaká překážka.

A teď už „jen“ zbývá jít do akce. Jenže hlavou se Ti honí myšlenky, co na to řeknou ostatní, kdy bych to s dětmi dělala, vždyť nemám čas a další. Když dáš pozornost pochybnostem, tak se nikdy nepohneš z místa. Možná to bude chvílemi náročné, ale vše je překonatelné. Co mi vždy pomáhá, když mě přepadnout tyto myšlenky? Otočit si to v hlavě opačně, že mnoho maminek s dětmi a žen jde cestou úspěšně a nenechá se ničím zastavit. Zkrátka si dovol cvičit svou mysl za hranici reality, která se Ti teď děje.

Opravdu je to tak, že to jde i jinakŽijeme v 21. století, v době, která nám otvírá stále nové možnosti. A je jen na nás, co si vybereme. A není nic krásnějšího, než se stále posouvat dál, poznávat dosud nepoznané, být součástí společnosti úspěšných lidí, od kterých se můžeš učit a podají Ti klíďo i pomocnou ruku. Navíc dostaneš úplně celý návod ZDARMA, což nenajdeš takřka nikde. Jako máma na rodičovské vidím další velký bonus v tom, že nepotřebuješ žádný počáteční kapitál.

Pro začátek si vystačíš s chutí, nadšením a svým proč, abys udělala ten první a nejdůležitější krok, pak už to půjde postupně. Těším se, že se právě s Tebou více poznám. Ráda Ti blíže představím, že to jde i jinak, a ukáži Ti cestu, zda po ní půjdeš je už na Tobě.

Dává Ti smysl vydat se na novou cestu? Super, v pondělí 2. listopadu 2020 ve 20.30 proběhne ONLINE SETKÁNÍ JDE TO I JINAK. Zaměřený na povídání o svobodném podnikání bez hranic, které mění život mě i mnoha dalším ženám. Uslyšíte mnoho transformujících příběhů „obyčejných“ žen s velkým proč, které se ROZHODLY VZÍT ŽIVOT DO VLASTNÍCH RUKOU.

UVIDÍME SE TAM…? Možná se Ti rozklíčují otázky, které Ti teď jdou hlavou. Napiš si o přístup zdarma.

Moc si vážím, že jsi dočetla až sem. Budu ráda, když spolu zůstaneme v kontaktu. Věřím, že právě ty jsi inspirací nejen pro mě, ale i ostatní mámy a ženy.

Se šťávou

Iva

Iva Smutková
Provázím ženy, především mámy na cestě k rozpohybování energie a života v souladu se svým srdcem. Propojuji ženy, které si prošly změnou a našly v ní poslání, které proměňují v tvoření pro druhé. Jsem autorka projektu Naplno životem>>. Spoluautorka on-line účinného programu Zdravá a krásná zevnitř ven aneb zpevni střed těla.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.