fbpx

MÁŠ CHUŤ PROŽÍVAT ÚSPĚCH A ŠTĚSTÍ V SRDCI?

Náš vnitřní hlas nám našeptává, co chceme v životě zažít, dělat i to, co chceme mít. U nás ale stále hodně přetrvává, že většina žen dělá, co je potřeba, co si žádá rodina, nebo poslouchá rady druhých. Ale pak jsme ve vnitřním rozporu a po určité době nás to vyčerpává, svazuje a kolikrát nás to dovede až do začarovaného kruhu věčné nespokojenosti místo prožívání lásky, radosti a spokojenosti.

Dlouhé roky jsem se vlastně hledala. Jako malá holka jsem si připadala jako pořád ta druhá, která na všechno potřebuje svou ségru. Pak jsem se chytla na házené, kterou jsem žila. Asi jsem měla o kousek větší talent než ségra a ostatní a dotáhla to do jednoho z nejlepšího týmu v republice. I tato házenkářská mise skončila, protože mi došlo, že to není můj sen. Patřit ke špičce, živit se tím, a tudíž odejít do zahraničí byl sen spíš jednoho z mých rodičů. A taky jsem tenkrát necítila naději, že bych opravdu patřila mezi ty vyvolené.

Mým záměrem není vám vyprávět svůj životopis. A tak přeskočím do doby, kdy jsem se chystala na mateřskou dovolenou. Odcházela jsem ze své vysněné práce, která mě moc bavila a naplňovala. Zároveň to byly dlouhé měsíce každodenních nervů z neshody s šéfem. Těšila jsem se na nový impuls do života. Těšila jsem se tak moc, že po narození syna jsem se s vervou pustila do mateřství. Veškerý čas jsem věnovala synovi a úplně zapomněla na své koníčky a své okolí. Došlo to tak daleko, že jsem se začala stranit lidem. A místo užívání si radostí se synem jsem se dobrovolně zavřela doma. Byla jsem nespokojená a často ležela v slzách. A co si budeme povídat ani naše manželství nebylo zrovna v kondici.

Psal se vlevo prosinec 2019 a vpravo prosinec 2016

Jednoho dne se mi do ruky dostala motivační kniha, která mě naprosto pohltila. Se zapálením jsem četla další a další stránky každou volnou chvilku. A rozhodla jsem se žít jinak než „jen“ ze dne na den. Dnes mám svou vizi, která mě žene kupředu a tu naši „mateřskou dovolenou“ jsem uchopila jako příležitost , kdy si mohu budovat vlastní projekt. Vrátila jsem ke svým koníčkům a ráda se setkávám s přáteli. A jsem obrovsky vděčná, že jsem našla své kouzlo v každodennosti. Kdy jsem v mnoha směrech svobodnější a zároveň se věnuji naplno svým klukům.

Jaký je motiv toho, co právě děláte, kde se nacházíte? Jaký je ten impulz, kdy dokážeme třeba přelézt hory? Ano, je to sebemotivace. Právě ta pomohla mnoha lidem dostat se z těch nejtěžších situací, nebo sportovcům  získat cenné kovy.  A víte, co je základním kamenem sebemotivace? Je to naděje, chcete – li víra, že je to možné. A co způsobí, že tomu buď uvěříme, nebo ne? Pokud budeme mít své silné proč, tak věřte, že jak, to udělat, už si svou cestu najde.  Pokud máme o sobě pochybnosti a myslíme si, že například z nás manžel dělá hlupáka. Tak  nejspíš proto, že i my se k němu chováme jako k hlupákovi.  A co nám pomáhá o sobě pochybovat? Ve skutečnosti v sobě máme dva hlasy. Hlas, který nám fandí. A naopak hlas, který nás shazuje na zem. A ty nejvíce promlouvají do naší motivace.

Ráno vstávám o hodinu dřív, abych se správně naladila na nový den a protáhla si tělo. V tu chvíli mi fandící hlas poradí. Holka vstávej, ať si svěží a fit, i když jsi toho moc nenaspala. Naopak shazující hlas mi radí, ještě máš čas, dospi se. A tak se spolu často perou. A záleží na nás, který hlas vyslyšíme. A tak ideálně ráno nic nehodnoťme, nejprve se nalaďme na nový den a opláchněme, poté přemýšlejme.  Pokud se hned ráno schoulíme do klubíčka a řekneme si, proč zrovna já? Tak se špatná nálada s námi táhne celý den a dlouhodobě nás to může dostat až do depresí.  Pokud se naštveme během dne, tak v tu ránu sebemotivace přestane fungovat. A jak z toho ven? Stačí se pohnout a rozum už se přidá. Takže si můžeme stoupnout, vyskočit si a hned se nám přemýšlí lépe.

Věříme sami v sebe? Věříme, že to, co chceme, je uskutečnitelné? Věříme lidem, kterými jsme obklopeni? Nedovolíme, aby nás někdo stáhnul k zemi, nebo s námi manipuloval? Mnoho žen radši své rozhodnutí přehodí na někoho jiného. Proto je jednodušší být například zaměstnaná v podniku, firmě, kde za nás rozhodne šéf. A díky tomu se ztratí spoustu kreativních žen se skvělými nápady. Protože potenciál má každá z nás. A pokud k tomu přidáme jasné rozhodnutí, tak dokážeme udělat vše, na co myslíme. Jdeme tak do akce.

Určitě i slova, jaká u toho používáme mají velkou sílu, protože často to ztroskotá u toho, že nejsme dost dobré. Znáte to? To nás úplně zabrzdí. Schválně, vyjmenujte si teď 3 brzdy, které nás brzdí v tom, co opravdu chceme – děti, vztah, lenost,… Vzpomněly jste si na něco z útlého dětství? Určitě si nevzpomněla jediná z nás, protože brzdy si nabalujeme na cestě životem. Dobrou zprávou je, že se jich můžeme zbavit. Představte si, že jsme o 20 let starší a máme sebou stále ty stejné brzdy – strachy. Nejsme dost dobré, nezasloužíme  si mít se lépe,…, a už dost, je konec, je to fikce a v tu chvíli přebereme řízení sami nad sebou. Je to kouzlo každé z nás, kdy zjistíme, že nic tak hrozného se nestalo a uděláme rozhodnutí tady a teď.

Krásně napsanou kapitolu o sebemotivaci najdeme ve velmi čtivé knize Motivační manifest od Brendona Burcharda. Doporučuji vám ji nejen přečíst, ale vracet se k jednotlivým kapitolám i vícekrát. Vždy najdeme něco nového a přínosného pro naše já.

S velkým nadšením Tě zvu na opravdu jedinečné online setkání, které se uskuteční v neděli 16. srpna 2020 20:30. Kde můžeš nahlédnout pod pokličku, jak osobnostně růst a živit se tím, co Tě baví a čím žiješ. Počet míst na setkání s výjimečnou energií je omezený, proto nečekej a napiš si o odkaz, kde se připojit.

A tak Ti přeji, abys našla odvahu a udělala rozhodnutí ve svém životě. Svůj život chytila pevně do svých rukou, ať už jde o zdraví, vztahy, práci, svobodu nebo být jen sama sebou.

S láskou a šťávou

Iva

Iva Smutková
Jsem mentorka objevování životní energie žen v souladu se svým srdcem prostřednictvím pohybu, stravy, zdraví a potenciálu. Autorka projektu Naplno životem>>. Spoluautorka on-line účinného programu Zdravá a krásná zevnitř ven aneb zpevni střed těla.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.