Jmenuji se Iva Smutková ...

Jsem žena jako ty, mentorka objevování životní energie žen a nadšená máma 2 malých kluků.

 

Také jsem velká milovnice pohybu, přírody, aktivního života, svobody a

objevování energie v různých životních etapách. 

Od dětství jsem šla z pohybu do pohybu, protože u nás doma se stále sportovalo, chodilo do přírody nebo tvořilo na zahradě. Od 8 let jsem se věnovala házené a došla až do reprezentace. Ve 21 letech mi došlo, že život není o honbě za cíly, plnění snu druhých a vše tlačit na sílu, což jsem si nesla z domu i sportu. Že život je o prožitcích, přesto jsem ještě další léta na sebe někdy až příliš tlačila.

 

Hledala jsem sama sebe, protože jsem měla od brzkého dětství pocity, že nikam nepatřím. Možná i proto, že jsem ve znamení ryb. Lehce jsem tak naslouchala druhým a nechala se jimi ovlivňovat. Snadno jsem se přizpůsobovala druhým a pomáhala jim na úkor sebe, což bylo vyčerpávající. Po vysoké jsem nastoupila do vysněné práce, ale mělo to své ale... šéfa, který věřil sám sobě, a doslova jsem utekla na mateřskou. Výhra to samozřejmě kromě našeho milovaného synka nebyla, protože vše na mě doma dolehlo ještě víc...

 

Vyvrcholilo to po půl roce akutní operací slepého střeva, kdy jsem si sáhla na pomyslné dno, protože druhý den po operaci, kdy jsem se těšila domů, jsem necítila ruce ani nohy a nemohla se hnout. A tam se objevila moje vnitřní síla - od teď začnu dělat věci jinak. Protože všechno, co žijeme, co se nám odehrává, tak je v naší hlavě. Pracovala jsem na sobě, prošla kurzy, koučinkem a ze začátku si myslela, že vše vyřeším mávnutím proutku. Ale je to o každém kroku, který nás posouvá dál. A proto to nyní předávám v Naplno životem. Aby co nejméně žen došlo právě na to dno, protože pokud chceme udělat změnu v životě a rozhodneme se pro ní, tak to jde i bez "výbuchu" života.

 

To, co mi po operaci pomohlo nejvíce byl běh, ke kterému jsem se vrátila 5 týdnů po operaci - pohyb je nabíječka, energie a zároveň zklidnění mysli pokud to děláme pro radost místo na výkon. 3 roky jsem si na mateřské testovala způsoby pokusem a omylem, jak efektivněji využít čas, abych měla i minuty pro sebe. A protože střívka nefungovala, jak měla po operaci, tak přesto, že jsem jedla zdravě skrz sportovní léta, tak jsem hledala a dál ráda zkouším, jak si odlehčit jídelníček včetně českých jídel. Některé potraviny jsem odbourala, jiné pouze vyměnila a jen tak něco nejedla, ale naučila se pozorovat své tělo, co dělá u jídla, pohybu a dalších aktivit během dne.

 

Společným vytvořením uceleného účinného programu Zdravá a krásná zevnitř ven aneb zpevni střed těla se přidala do projektu moje sestři Jana Leštinová. Pohyb a sport tvoří velkou část jejího života. S velkým elánem a láskou se věnuje běhání, fitness, jízdě na kole, inlinech, chození po horách. Každý rok si dává výzvy v podobě půlmaratonů a překážkových závodů. 

 

Jani po víceleté házenkářské kariéře dospěla k názoru, že se chce hýbat zdravě a nepřetěžovat tělo jednostranným pohybem a že by ráda předávala své znalosti a dlouholeté zkušenosti ostatním. Absolvovala kurz Funkčního trenéra se zdravotním zaměřením, ve kterém si prohloubila znalosti v oblasti fitness, vývojové kineziologie, core systému a zdravotního cvičení. A pod jménem 2veformě úspěšně vede kruhové skupinové tréninky i individuální tréninky žen i mužů.

 

V projektu Naplno životem předáváme svou energii a poznání ženám při konzultacích a mentoringu. Využíváme krátkých pohybových cvičení, cvičení s myslí, která pomohla i nám. Jde o minutové nakopávačky během dne, jak si udržovat energii. Nacítěním na své srdce a zároveň svou organizací můžeš získat minuty pro sebe. Rozpohybováním si života a energie se tady můžeš inspirovat dalšími ženami, které změnou našly své poslání a proměnily svůj koníček v podnikání.

... protože všechny můžeme zářit, pokud v sobě objevíme, jak energii nejen dávat, ale také přijímat...

Těším se z toho, jak se naše skupina rozrůstá o další ženy a budu moc ráda, když se k nám přidáš.

 

Od srdce si moc vážím Tvého času, že jsi dočetla až sem a budu ráda, když spolu zůstaneme v kontaktu.

 

S láskou a elánem Ivi