fbpx

DRUHÝ TIP NA VÝLET NA ROZHLEDNU KRÁLOVKU V JIZERSKÝCH HORÁCH

Na Královce najdete jeden z nejhezčích rozhledů v Jizerských horách. Kamenná rozhledna s chatou se nachází na nejvyšším místě Maxovského hřbetu na hoře Nekras (859 m n.m.). O její postavení se zasloužil Německý horský spolek. Rozhledna zde stojí od roku 1907 a původně tady stála dřevěná věž, která byla zničena vichrem.

Na Královce jsem s rodinou strávila celé odpoledne, protože hned pod rozhlednou je pořádně velké dřevěné hřiště pro děti. Na hřišti najdete plno prolejzaček pro malé i větší děti, několik druhů houpaček a velké pískoviště i s nářadím a bábovkami. To u našeho tehdy rok a půl starého syna sklidilo největší úspěch a společně jsme si to užili na velké houpačce z lan. Jsem přesvědčena, že každé dítko si tu najde atrakci na vyřádění.

My jsme si udělali odpolední procházku od Chaty pod Kapličkou z Hrabětic, což doporučuji jako velmi příjemné ubytování s dětmi. Šli jsme po značené rovné cestě cca 2 kilometry i s kočárkem. Snadno můžete zaparkovat na parkovišti v Hraběticích – Kaplička, pak pokračovat pěšky nebo na kole. Odtud se můžete zajít podívat na hráz vodní nádrže Josefův Důl. V blízkosti se ještě nachází železná rozhledna Slovanka. K rozhledně se dostanete i z Bedřichova cca 1 km.

Rozhledna je přístupná během celého roku od 10 do 17.30 a v letních měsících do 20 hodin. Vstupné si zakoupíte hned vedle v dřevěném stánku. Za příznivého počasí vidíte nádherné panorama Jizerských hor, Krkonoš, Polsko, Německo, Český ráj a Ještěd. V horské chatě je samoobslužná restaurace v alpském stylu s českou i mezinárodní kuchyní a prostornou terasou.

Jizerské hory jsou jako stvořené pro výlety s dětmi. Najdete tady spoustu cest pro kočárky nebo je pohodlně projedete na kole. My jsme během několika dní Jizerky prošli s malým synem v kočárku a méně přístupná místa s nosítkem.

Vydařený výlet do Jizerských hor

Se šťávou

Iva

Iva Smutková
Jsem mentorka objevování životní energie žen v souladu se svým srdcem prostřednictvím pohybu, stravy, zdraví a potenciálu. Autorka projektu Naplno životem>>. Spoluautorka on-line účinného programu Zdravá a krásná zevnitř ven aneb zpevni střed těla.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.