fbpx

CO MI DO ŽIVOTA VRÁTILO ENERGII A RADOST

Na začátku jsem byla, jak v jednom velkém snu, než jsem se štípla a konečně mi došlo, že to tak opravdu je. Už několik měsíců si pluji, jak „na modrém obláčku“. Mám spoustu energie, že bych ji mohla „rozdávat“.

Dnes jsem šťastná maminka dvou pidikluků, kteří mi obrátili svět vzhůru nohama. A užívám si s kluky každý okamžik našeho společného života plnými doušky. I přesto, že starší syn je ranní ptáče a druhý syn je sova, tudíž je vzhůru do pozdního večera, tak mi zbývá dost energie na mé podnikání, vzdělávání se, zkrášlování našeho domova a aktivity, které mě jednoduše baví. Ale vždycky to tak nebylo …

Jsem hodně energická a když si něco umanu, tak jdu do všeho po hlavě. Dřív na to padlo vždy mé veškeré úsilí a také energie, což se nejednou projevilo na mém zdraví. Byla jsem zvyklá „jet jet jet“ a po nějaké době toho bylo moc, musela jsem zvolnit a nejednou mi tělo vypovědělo službu.  A přesně takový okamžik se mi stal během druhého těhotenství. Ještě teď se mi tají dech, když si na to vzpomenu. Od začátku jsem byla hodně unavená, měla jsem špatné nálady, měla jsem pocit na zvracení a tudíž se nedokázala z ničeho radovat. S každým přicházejícím večerem bych ve svých myšlenkách nejraději utekla někam pryč.

Od začátku jsem své obtíže přisuzovala prvnímu trimestru. A pomalu jsem  “odpočítávala“ dny, kdy bude všechno zase “na pohodu“. Ale opak byl pravdou. Únava a nálady stále přetrvávaly.  K tomu se přidalo velmi nepříjemné brnění rukou i nohou zejména po nocích. Po několika probdělých nocích se to stalo mou noční můrou. Protože jsem hodiny a hodiny zírala do stropu, marně třepala rukama a podkládala si nohy a do nekonečna se převalovala. Stejně mi to ke zlepšení nepomohlo. Stále dokola jsem se litovala proč zrovna já mám takovou smůlu, nejednou bezmocně brečela do polštáře a přes den dělala „ rádoby šťastnou a veselou maminku malého Tomíka.“

Užívala jsem doporučené vitamíny v těhotenství a k tomu zvlášť tabletky hořčíku. Zkoušela jsem je různě kombinovat, vyzkoušela jsem několik výrobců z lékárny a žádné ani náznakem zlepšení nepřišlo.

Po nějaké době jsem si začala uvědomovat, že chci a opravdu potřebuji mít sílu, abych se mohla naplno věnovat svému prvnímu synovi. Byli dny, kdy se mi hodně těžko vstávalo z postele. Dlouhodobě nevyspalá a naplno fungovat celé dny mi dalo pořádně přemáhání. Jednoho dne jsem si řekla dost a  přestala se litovat. A pustila jsem se do usilovného pátrání po řešení, které by mi opravdu pomohlo. I tak jsem byla dost skeptická, že měsíce ubíhají a že to budu muset stejně vydržet!

Noční můru jsem nakonec přemohla a správné řešení našla. Během rozhovoru po telefonu s mou známou jsme se dostaly na mé obtíže z únavy a vyčerpání. Na její doporučení jsem poprvé vyzkoušela vnitřní výživu, ve které dnes spatřuji další výrazné výhody. Řekla jsem si, že nemohu nic ztratit, že mi to může jen pomoci. V nejhorším přijdu o peníze, protože optimismem jsem zrovna nehýřila.

Už po 14 dnech užívání jsem pozorovala na sobě první změny, kdy nepříjemné brnění bylo mnohem méně intenzivnější. Zhruba po měsíci užívání  se mi navrátila síla a energie a po mých probdělých nocích nebylo ani památky. Cítila jsem ohromnou úlevu a do života mi vnesla novou šťávu. Zase jsem měla skutečnou radost ze synových pokroků, spolu se hlasitě a od srdce smáli a já se konečně začala těšit na blížící se příchod druhého dítka.

Asi 3 měsíce po narození druhého syna jsem komplexní vnitřní výživu, ze které jsem byla nadšená a která mi pomohla v těžkých chvílích, zařadila do svého pravidelného jídelníčku. Dneska vím, že kvalitně vyživené tělo dokáže mnohem víc. A konečně mi došlo, jak je důležitá prevence. Místo, abych hledala řešení až při obtížích, tak své tělo chráním průběžně. I kdybychom si pěstovali veškerou zeleninu a ovoce na zahrádce, tak zdaleka nebude obsahovat komplexní a vyvážené spektrum vitamínů, minerálů a stopových prvků pro naše tělo.

Vnitřní výživa mi dodává nejen šťávu, jinak řečeno energii, kterou tolik potřebuji, abych se mohla naplno věnovat svým malým klukům. Ale cítím se mnohem lépe, jsem uvnitř klidnější, začala jsem si svého těla mnohem více vážit a vím, že je třeba se o něj kvalitně starat. Pak je šťastná nejen naše „skořápka“, ale i duše a můžeme se radovat z každého dne. Za další velkou přednost považuji, že pravidelným užívám se mi vyhýbají veškerá nachlazení a rýma. A že tou jsem trpěla vždy skoro celou zimu. Jednou za čas domácímu lehkému dortíku neodolám, ale jinak mě opustila chuť na sladké, na kterém jsem byla až závislá. Také se mi zlepšila pleť, přestaly se mi lámat nehty a zlepšila se mi kvalita vlasů, které jsem od mala měla velmi jemné jako chmýří.

Za ne zrovna příjemný zážitek z těhotenství jsem se dlouho styděla a radši ho všem tajila. S odstupem času jsem došla k tomu, že by můj příběh mohl pomoci dalším budoucím maminkám nebo ostatním, kteří se necítí ve svém těle dobře, chybí jim energie na každodenní činnosti. „Bobule“ vřele doporučuji i těm, kteří se cítí dobře a chtějí pro své tělo udělat něco navíc.

Jsem velmi vděčná a každý den děkuji za to, že mě nepříjemný zážitek nakopl dál a začala jsem si své „skořápky“ více vážit.

Jsem neskutečně ráda, že existuje něco, co pomáhá lidem v podobné situaci jako byla ta má. Bylo to hodně náročné období, které mě dost naučilo. Především lásku k sobě samé. Pokud prožíváš něco podobného, tak nezoufej. Řešení vždy existuje a pokud máš potřebu sdílet se mnou tvůj příběh, budu moc ráda.

Se šťávou

Iva

Iva Smutková
Jsem mentorka objevování životní energie žen v souladu se svým srdcem prostřednictvím pohybu, stravy, zdraví a potenciálu. Autorka projektu Naplno životem>>. Spoluautorka on-line účinného programu Zdravá a krásná zevnitř ven aneb zpevni střed těla.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.